Get Adobe Flash player

Az Országgyűlés a 2019-es esztendőt II. Rákóczi Ferenc erdélyi fejedelemmé történő megválasztásának 315. évfordulója alkalmából II. Rákóczi Ferenc-emlékévvé nyilvánította.

Városunk is csatlakozott ehhez a kezdeményezéshez és történelmi vetélkedőt szervez az általános iskolások számára.

Erre a vetélkedőre iskolánk négy fős csapata is benevezett Kuszenda Izabella tanárnő irányításával. A csapat tagjai: Juhász László, Novotarski Csenge, Szemerédi Barnabás, Tajti Napsugár 7.a osztályos tanulók.

A vetélkedőre való felkészülés nem csak tanulásból áll, hanem előzetes feladatokat is meg kell oldanunk.

Ezek közül az elsőt már végre is hajtottuk: közösen felkerestük a környéken található Rákóczi emlékhelyeket.

Jártunk Dabason, itt láttuk a Rákóczi-tölgyet és II. Rákóczi Ferenc szobrát. Gyömrőn felkerestük a Mánya-réten található emlékművet, amit Rákóczi híres gyömrői beszédének a helyszínén emeltek. Megnéztük még Gyömrő központjában Rákóczi mellszobrát, majd meglátogattuk a gyömrői II. Rákóczi Ferenc Általános Iskolát. Gombán a Harc-völgyben az 1705-ös gombai küzdelemre emlékezű emlékművet kerestük fel, végül pedig Monoron a telepen levő Rákóczi emlékkeresztet láttuk.

A sok érdekes látnivaló után most már a tanulás következik az április 30-án sorra kerülő vetélkedőre!

                            Rákóczi emlékkereszt a Monor Telepi Templom - Jézus Szíve Kápolnánál

További képek az albumban találhatók.

 

 

Eseménynaptár

Június 2019
H K Sz Cs P Szo V
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30